Aktualności o ofertach pracy
Fundacja Kidprotect.pl zajmująca się bezpieczeństwem dzieci w Internecie, poszukuje Kandydatów na Wolontariuszy zaangażowanych w działalność hotline'u. Jest on prowadzony w ramach programu StopPedofilom.pl, powołanego do walki z przestępczością seksualną wobec dzieci.
Zespół hotline reaguje na zgłoszenia dotyczące przypadków molestowania seksualnego w Sieci i poza nią oraz incydentów związanych z pornografią dziecięcą.
Od Kandydatów oczekujemy:
-sprawności w posługiwaniu się komputerem i Internetem,
-doskonałej umiejętności korzystania z narzędzi wyszukiwawczych,
- podstawowa znajomości języka angielskiego
-wysokiej odporności na stres związany z trudnością i żmudnością zlecanych zadań,
-umiejętności pracy pod presją czasu,
-silnej motywacji oraz kreatywności,
-cierpliwości i umiejętności pokonywania niepowodzeń,
-zdolności do pracy zarówno samodzielnej, jak i zespołowej,
-odpowiedzialności, rzetelności i sumienności,
-chęci niesienia pomocy innym
Działalność Wolontariusza wiąże się z praca w domu, dlatego od Kandydatów oczekujemy stałego dostępu do Internetu- we własnym zakresie.
Zainteresowane osoby prosimy o wysłanie CV oraz LM na adres:rekrutacja@kidprotect.pl
Osobom, z którymi nawiążemy współpracę oferujemy szkolenie
przygotowujące do realizacji zadań, stałe wsparcie oraz umowę o wolontariat.
Szkolenie "instruktor sportu - zawód z przyszłością II"
Szkolny związek sportowy organizuje szkolenie w systemie weekendowym w 2 specjalnościach do wyboru: Fitness - nowoczesne formy gimnastyki lub Kinezygerontoprofilaktyka (terapia ruchowa osób III wieku).
Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe można znaleźć u p. Iwony Niedziółki 22 789 19 03 w.17
Praktyki absolwenckie
Na podstawie uchwalonej w sierpniu 2009 ustawy o praktykach absolwenckich absolwenci szkół ponadgimnazjalnych będa mogli przez 3 miesiące odbywać praktyki na szczególnych zasadach. Ustawa o praktykach absolwenckich sankcjonuje dużą dowolność istniejącą dotychczas między pracodawcą, a praktykantem.
Umowa o praktykę nie będzie umową o pracę, absolwent i pracodawca będą mogli umawiać się niemal dowolnie. Absolwent nie będzie mógł jednak pracować dłużej niż osiem godzin, będzie miał także prawo do nieprzerwanej przerwy w pracy. W myśl nowych regulacji nie będzie można zawrzeć po raz drugi umowy z tą samą firmą. Absolwenci-praktykanci nie podlegają ubezpieczeniu, a jedynie w przypadku zdarzeń losowych lub wypadków przy pracy stosowane są odpowiednie przepisy. Dolna granica wynagrodzenia nie jest określona, czyli może być to praktyka bezpłatna, natomiast jest okreslona górna granica na poziomie dwukrotności wynagrodzenia minimalnego. Praktykant-absolwent nie może tez przekroczyć 30. roku zycia.
Pracuj w Kanadzie
(studentnews.pl)

1 sierpnia 2009 roku wchodzi w życie Program Wspierania Mobilności Młodych Obywateli (ang. Youth Mobility Program), kanadyjsko – polskie porozumienie dotyczące wzajemnej wymiany młodzieży. Program umożliwia osobom w wieku 18-35 lat do zdobycia doświadczenia zawodowego w drugim kraju.
Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny znajdziesz na stronie internetowej Ambasady Kanady w Warszawie
www.canada.pl
EURES – Praca w Europie

EURES – Europejski Portal Mobilności Zawodowej to sieć publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na unijnym rynku pracy, której celem jest międzynarodowe pośrednictwo pracy.
Jeśli chcesz pracować w Unii Europejskiej to koniecznie wejdź na stronę:
http://ec.europa.eu/eures/home.jsp?lang=pl